Koberec "Cesta..."

3 890 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Ručně tkaný koberec "s příběhem" ze 100% ovčí, ručně předené vlny.

Kategorie: Bytový textil

Ručně tkaný koberec "s příběhem" ze 100% ovčí, ručně předené vlny.

Za tímto koberce se skrývá mnoho hodin ruční práce od vyprání a vyčesání rouna z ovečky, po následné spředení příze. přírodní barvení a ruční tkaní na tkalcovském stavu.

Použité barvy jsou přírodní bílá (máslová), přírodní hnědá a přírodně barvená olivová. Koberec je příjemně hřejivý, měkký a přitom velmi bytelný. Je tkán ručně plátnovou vazbou, osnova je ovčí vlna přírodní bílé barvy, ručně předená, útek je ovčí vlna ručně předená ve výše zmíněných barvách. Vlna je od různých plemen oveček z lokálních zdrojů, kterou jsem zpracovala od rouna ovečky a sepředla do strukturované dvojnitky, na obou stranách je zakončen  kroucenými vlněnými třásněmi.

Motivem koberce je CESTA, cesta životem, cesta k domovu, cesta krajinou.....

Barvami, vzorem i použitým materiálem je vhodný jak do stylové roubenky, tak do domu či bytu v severském nebo jiném stylu a přirozeně zútulní každý domov.

Při dobrém zacházení tento výrobek vydrží velmi dlouhou dobu. Vlněné výrobky byly ceněné tak, že se předávaly jako dědictví dalším generacím. Tento výrobek je zcela v souladu s přírodou a splňuje znaky tzv. "Pomalé módy a udržitelnosti" v oblasti bytového textilu

Materiál: 100% ovčí vlna, ručně předená.

Rozměr : šíře je 68 cm, délka vč. třásní je 130 cm, třásně jsou dlouhé                   po 11-ti cm, délka bez třásní je 108 cm.  

Váha     : 934 gramy

Koberec je nutné prát  do 30°C (v ruce nebo v pračce na speciální program pro vlnu a bez ždímání), nechat vykapat a rozložené sušit. Vhodný prací prostředek je mýdlový nebo speciální pro vlnu a bez aviváže. Návod na údržbu je vždy přiložen k výrobku.

Výrobek je mým originálem v návrhu i ve zpracování,