Koberec "V klidu a pohodlí..."

3 990 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Ručně tkaný koberec "s příběhem" ze 100% české ovčí vlny.

Kategorie: Bytový textil

Ručně tkaný koberec "s příběhem" ze 100% české ovčí vlny.

Za tímto kobercem se skrývá mnoho hodin ruční práce od vyprání a vyčesání rouna z ovečky, po následné spředení příze pro osnovu, vytřídění rouna z českých oveček od chovatele, které zpracovala do příze na útek malá česká manufaktura, já jsem útkovou přízi nabarvila přírodně na pastelovou růžovou a barvami šetrnými k přírodě na šedý melír a ručně utkala koberec na tkalcovském stavu.

Použité barvy jsou přírodní bílá (máslová), pastelová růžová a šedý melír. Koberec je příjemně hřejivý, měkký a přitom velmi bytelný. Je tkán ručně plátnovou vazbou, osnova je ovčí vlna přírodní bílé barvy, ručně předená, útek je ovčí vlna ve výše zmíněných barvách. Vlna je od různých plemen oveček z lokálních zdrojů. Koberec je na obou stranách zakončen  kroucenými vlněnými třásněmi.

Motivem koberce je ZKLIDNĚNÍ, zklidnění myšlenek, energie, pohybu, duše.....

Barvami, vzorem i použitým materiálem je vhodný jak do stylové roubenky, tak do domu či bytu v severském nebo jiném stylu a přirozeně zútulní každý domov.

Při dobrém zacházení tento výrobek vydrží velmi dlouhou dobu. Vlněné výrobky byly ceněné tak, že se předávaly jako dědictví dalším generacím. Tento výrobek je zcela v souladu s přírodou a splňuje znaky tzv. "Pomalé módy a udržitelnosti" v oblasti bytového textilu

Materiál: 100% ovčí vlna, částečně ručně předená.

Rozměr : šíře je 63 cm, délka vč. třásní je 140 cm, třásně jsou dlouhé po 15-ti cm, délka bez třásní je 110 cm.  

Váha     : 784 gramy

Koberec je nutné prát  do 30°C (v ruce nebo v pračce na speciální program pro vlnu a bez ždímání), nechat vykapat a rozložené sušit. Vhodný prací prostředek je mýdlový nebo speciální pro vlnu a bez aviváže. Návod na údržbu je vždy přiložen k výrobku. Ale pere se jen minimálně, pouze při viditelném zašpinění!!

Výrobek je mým originálem v návrhu i ve zpracování.