Plédové pončo "Rozkvetlá zahrada..."

5 990 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Ručně tkané plédové pončo z ručně barvené a ručně předené příze z vlny českých oveček.

Kategorie: Oblečení

"Rozkvetlá zahrada..." je ručně tkané plédové pončo z ručně předené a ručně barvené příze. 

To byla jednou jedna, možná i více, českých oveček, jejichž ostříhané kožíšky - rouna byly vyprány a vyčesány a nabarveny ručně barvami s certifikátem, šetrnými k přírodě. Poté jsem já vlnu upředla a seskala do výsledné příze dvounitky v barvách od zelené přes žlutou, oranžovou, fialovou, tyrkysovou, až po modrou v osnově, na útek jsem upředla přízi v barvě přírodní bílé a bílé kávy. Přidala jsem tmavě zelené merino na vsadky ve tvaru listů s různě dlouhými stonky a sešití jsem provedla v barvě bílé kávy, navrhla jsem plédové pončo tkané plátnovou vazbou a utkala ho. Když se na pončo podíváte zezdola nahoru, uvidíte, zelený porost, vodní hladinu, květy fialové, žluté, oranžové, smetanové a potom modrou oblohu zalitou sluncem. Jaké druhy květů vidíte, si doplňte sami těmi, které máte rádi...

Pončo je velmi hřejivé, měkoučké a příjemné na nošení, lze ho nosit různými způsoby, můžete ho různě přetáčet, např. všemi třásněmi dozadu. Není jemné jako merino, mně ale nekouše. Ale vzhledem k tomu, že se nosí přes další oděv, tak by to nemělo vadit ani citlivějším osobám, těm doporučuji vzít si spodní oděv možná více ke krku.

A teď čeká na svou novou majitelku!! Tak neváhejte, je to jedinečný kus, originál, navržený tak, aby byl nadčasový a zároveň podtrhl osobitý styl toho, kdo ho nosí!!

Velikost je univerzální, i když toto pončo je o něco větší než ostatní, především na výšku, aby ho mohl nosit opravdu každý, i když je vyšší postavy nebo nemá zrovna míry modelek.

Rozměry - delší strana s otvorem pro hlavu 86 cm + třásně 16 cm, z toho otvor pro hlavu 32 cm ( x 2 je obvod otvoru pro hlavu), výška 70 cm.

Váha - 398 g.

Pončo je nutné prát v ruce do 30°C v mýdlovém prostředku na vlnu s obsahem lanolinu, nechat vykapat a rozložený sušit. Ale není nutné ho prát, perte jen když opravdu viditelně zašpiněné. Podrobný návod na údržbu je přiložen u výrobku.

Plédové pončo je mým autorským návrhem!