Rukavice palčáky "Nebe zrůžovělo..."

1 490 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Ručně pletené rukavice / palčáky "s příběhem", ručně zpracované od rouna ovečky.

Kategorie: Módní doplňky

Ručně pletené rukavice / palčáky "s příběhem" , tedy zpracované ručně od ostříhaného rouna oveček plemene Romney Marsh chovaných v Čechách, přes ruční praní rouny, přírodní barvení, ruční česání vlny, předení příze na kolovrátku, až po ruční pletení podle vlasního návodu. Rukavice jsou velmi teplé díky silnější přízi, lehounké, měkké a nekoušou, ale mohou se najít výjimky. Příze je spředená do meliru, ve kterém jsou přírodní bílá, přírodní šedá a antracitová a doplňuje je jemná růžová. Velikost je takřka univerzální. 

Velikost:  univerzální

Rozměry: obvod dlaně nad palcem je 20 cm,  výška od dlaně po prostředník je až 19 cm. Měřeno volně.

Návod na údržbu je přiložen u výrobku, ale jen pro představu doporučuji ruční praní, tedy spíše jen odmočení, lehké vymačkání a rozložení k uschnutí. Ale nebojte se vlna má skvělé samočistící schopnosti, takže praní je nutné, až v případě viditelného zašpinění, jinak stačí zavěsit a nechat vyvětrat, nežádoucí pachy zmizí, alespoň mě to tak výborně funguje...

Výrobek je mým originálem v návrhu i ve zpracování. Celý proces zpracování a výroby prošel mýma rukama. Je to výrobek ekologický, lokální a antialergický a až je zničíte, můžete je dát rozložit do kompostu, takže také bezodpadový!!