Koberec "Putování přírodou - Na podzim I..."

4 990 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Ručně tkaný vlněný koberec "s příběhem".

Kategorie: Bytový textil

Ručně tkaný koberec "s příběhem" ze 100% české ovčí vlny.

Za tímto koberce se skrývá mnoho hodin ruční práce od ručního praní a česání rouna, přes přírodní barvení části rouna, po následné ruční spředení příze, ruční tkaní na tkalcovském stavu a také manufakturní práce, kdy byla část vlny šetrně a bez karbonizace mechanicky zpracování na přízi.

Použité barvy jsou přírodní bílá, oříšková a medová v různých tónech. Vlna je pouze od českých oveček. Koberec z ní je úžasný, jako když chodíte po obláčku a neskutečně hřeje!! A navíc je velmi bytelný.

Tento koberec je tkán ručně na tkalcovském stavu, osnova je bavlna přírodní bílé barvy, útek je již výše zmíněná ovčí vlna několika plemen z lokálních zdrojů, kterou jsem z části sama ručně zpracovala. Koberec je na obou stranách je zakončen  kroucenými bavlněnými třásněmi. Barvami, vzorem i použitým materiálem je vhodný jak do stylové roubenky, tak do domu či bytu v severském nebo jiném stylu a přirozeně zútulní každý domov.

Při dobrém zacházení tento výrobek vydrží velmi dlouhou dobu. Vlněné výrobky byly ceněné tak, že se předávaly jako dědictví dalším generacím. Tento výrobek je zcela v souladu s přírodou a splňuje znaky tzv. "Pomalé módy, a udržitelnosti" v oblasti bytového textilu a ještě je i bezodpadový, protože po skončení jeho životnosti může být zcela zkompostován. Vlna je totiž zcela rozložitelná a je výborným hnojivem (rozloží se i bavlna, které je tam jen trošku). 

Materiál: 100% česká ovčí vlna.

Rozměr : šíře je 71 cm, délka vč. třásní je 135 cm, třásně jsou dlouhé po 10-ti cm, délka bez třásní je 115 cm.  

Váha     :  1210 g

Koberec je nutné prát  do 30°C (v ruce nebo v pračce na speciální program pro vlnu). Vhodný prací prostředek je mýdlový nebo speciální pro vlnu a bez aviváže. Návod na údržbu je vždy přiložen k výrobku.

Výrobek je mým originálem v návrhu i ve zpracování.