Koberec "Slunce a země.."

1 890 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Ručně tkaný koberec ze 100% ovčí vlny.

Kategorie: Bytový textil

Ručně tkaný koberec ze 100% ovčí vlny.

Koberec je tkaný na ručním stavu z kobercové příze.

Použité barvy jsou hnědá, oranžová a okrová. Ovčí vlna je použitá v útku, na osnovu jsem použila  bavlnu v přírodní bílé barvě. Koberec z ovčí vlny je úžasný a neskutečně hřeje!! A navíc je velmi bytelný.

Barvami, vzorem i použitým materiálem je vhodný jak do stylové roubenky, tak do domu či bytu v severském nebo jiném stylu a přirozeně zútulní každý domov.

Při dobrém zacházení tento výrobek vydrží velmi dlouhou dobu. Vlněné výrobky byly ceněné tak, že se předávaly jako dědictví dalším generacím. Tento výrobek je zcela v souladu s přírodou a splňuje znaky tzv. "Pomalé módy, a udržitelnosti" v oblasti bytového textilu a ještě je i bezodpadový, protože po skončení jeho životnosti může být zcela zkompostován. Vlna je totiž zcela rozložitelná a je výborným hnojivem (rozloží se i bavlna, které je tam jen trošku). 

Materiál: 100% ovčí vlna

Rozměr : šíře je 70 cm, délka vč. třásní je 86 cm, třásně jsou dlouhé po 11-ti cm, délka bez třásní je 62cm.  

Váha     : 562 gramy

Koberec je nutné prát  do 30°C (v ruce nebo v pračce na speciální program pro vlnu a bez ždímání), nechat vykapat a rozložené sušit. Vhodný prací prostředek je mýdlový nebo speciální pro vlnu a bez aviváže. Návod na údržbu je vždy přiložen k výrobku.

Výrobek je mým originálem v návrhu i ve zpracování.