Plédové pončo "Podzimní mámení..."

5 990 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Ručně tkané plédové pončo "s příběhem" z české ovčí vlny.

Kategorie: Oblečení

 "Podzimní mámení..." je ručně tkané plédové pončo "s příběhem".

To byla jednou jedna  česká ovečka plemene Romney Marsh, jejíž ostříhaný kožíšek - rouno jsem pečlivě vytřídila při stříhání u chovatele, poté jsem ho nechala manufakturně, bez chemie, zpracovat, tedy vyprat, vyčesat a sepříst dvojnitnou přízi. kterou jsem poté ručně nabarvila netoxickými barvami na vlnu, šetrnými k přírodě v odstínech zářivého podzimu, tedy teplou žlutou, oranžovou, rezavou a hnědou. Toto nabarvení vytváří  nahodilý melír. Přidala jsem ručně předenou ovčí vlnu barvy tmavě hnědé, oříškové hnědé a melírované oranžové na ozdobné vsadky, které vytvářejí dojem plastických listů, navrhla jsem plédové pončo tkané plátnovou vazbou a utkala ho. Na ramenním švu je pončo sešito ručně tmavě hnědou přízí, která je i na vsadkách . 

Pončo je velmi hřejivé, měkoučké, splývavé a příjemné na nošení, lze ho nosit různými způsoby, což je vidět na fotkách, můžete použít i pásek (není součástí prodejní nabídky) nebo jednoduchou brož, kterou můžete upevnit výstřih do požadovaného tvaru, nebo upevnit nakasání části se zdobným ramenním švem, a tím zkrátit  delší část, která je přes ruku jako volný rukáv. Není jemné jako merino, mně ale nekouše. Ale vzhledem k tomu, že se nosí přes další oděv, tak by to nemělo vadit ani citlivějším osobám, těm doporučuji vzít si spodní oděv více ke krku. Pončo můžete vzít přes šaty, sukni, kalhoty, doplnit trikem, rolákem svetrem i košilí s límečkem. Je vhodné pro jakoukoliv příležitost, od divadla, setkání s přáteli, procházku přírodou i městem, po sportovní příležitost, vždy jím podtrhnete i jednoduchý oděv.

A teď čeká na svou novou majitelku!! Tak neváhejte, je to jedinečný kus, originál, navržený tak, aby byl nadčasový a zároveň vyzdvihl osobitý styl toho, kdo ho nosí!!

Rozměry - delší strana s otvorem pro hlavu 95 cm + třásně 13 cm, z toho otvor pro hlavu 32 cm ( x 2 je obvod otvoru pro hlavu), výška 61 cm.

Váha - 480 g.

Pončo není nutné prát, jen bude-li viditelně zašpiněné. Údržba je jednoduchá, vše je popsáno v návodu, který je přiložen u výrobku. 

Plédové pončo je mým autorským návrhem!