Plédové pončo "Zimní pohádka.."

5 190 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Plédové pončo "s příběhem", ručně tkané z ručně předené příze českých oveček.

Kategorie: Oblečení

 

"Zimní pohádka..." je ručně tkané a předené plédové pončo s příběhem z tématické kolekce "ČTYŘI ROČNÍ OBDOBÍ A JEŠTĚ NĚVÍC NAVÍC...".

To byla jednou jedna  česká ovečka plemene Oxdord Down, jejíž ostříhaný kožíšek - rouno byl ručně zpracován, tedy vyprán, vyčesán a nabarven barvami s certifikátem, šetrnými k přírodě. Poté jsem rouno  upředla a seskala do výsledné příze dvounitky v barvě tyrkysové s převahou zelenkavé, dle označení barev spíše barvě CYAN (ve skutečnosti je více dozelena než na fotkách na mém PC, ale to může u každého jinak zkreslovat) a fialové s nádechem šedé, což vytvořilo nahodilý melír. Přidala jsem přírodně bílou téhož plemene, navrhla jsem plédové pončo tkané plátnovou vazbou, prokládané silnějšími vsadkami z bílého merina a utkala ho.

Pončo je velmi hřejivé, měkoučké a příjemné na nošení, lze ho nosit různými způsoby, což je vidět na fotkách. Není jemné jako merino, mně ale nekouše. Ale vzhledem k tomu, že se nosí přes další oděv, tak by to nemělo vadit ani citlivějším osobám, těm doporučuji vzít si spodní oděv více ke krku.

A teď čeká na svou novou majitelku!! Tak neváhejte, je to jedinečný kus, originál, navržený tak, aby byl nadčasový a zároveň podtrhl osobitý styl toho, kdo ho nosí!!

Rozměry - delší strana s otvorem pro hlavu 75 cm + třásně 11 cm, z toho otvor pro hlavu 34 cm ( x 2 je obvod otvoru pro hlavu), výška 56 cm.

Váha - 316 g.

Pončo je nutné prát v ruce do 30°C v mýdlovém prostředku na vlnu s obsahem lanolinu, nechat vykapat a rozložený sušit. Návod je přiložen u výrobku.

Plédové pončo je mým autorským návrhem!