Rukavice bezprstové "Zářivě.."

1 290 Kč / pár
Skladem (1 pár)

Ručně pletené rukavice "s příběhem".

Kategorie: Módní doplňky

Ručně pletené rukavice "s příběhem" bezprstové - ovčí vlna byla mnou ručně zpracovaná, tedy ručně vypranáé, vyčesaná, ručně, částečně přírodně, barvená, sepředená do  příze a nakonec byly ručně upleteny rukavice. Vlna je od oveček plemene Oxford down a Merinolandschft, které jsou chovány na českých pastvinách. Rukavice / bezprsťáky jsou velmi hřejivé, lehounké, měkké a nekoušou, ale mohou se najít i citlivější výjimky. Jsou v přírodně barvené melírované žluté a oranžovo rezavé barvené netoxickými barvami na vlnu. Rukavice jsou pletené hladkým žerzejem a mají lehce stočený spodní lem a horní lem kolem prstů a palce. Každá rukavice je díky použité melírované přízi jiná barevně, prostě originál, ale jedna bez druhé nejsou nic, tvoří pár. Velikost je univerzální. .

Velikost:  univerzální

Rozměry: obvod dlaně bez prstu 19 cm, obvod palce 7 cm, obvod ruky 17 cm neoblečené na ruce a díky pružnosti vlny jdou i na větší ruce.

Návod na údržbu je přiložen u výrobku, ale jen pro představu doporučuji ruční praní, tedy spíše jen odmočení, lehké vymačkání a rozložení k uschnutí. Ale nebojte se vlna má skvělé samočistící schopnosti, takže praní je nutné, až v případě viditelného zašpinění, jinak stačí zavěsit a nechat vyvětrat, nežádoucí pachy zmizí, alespoň mě to tak výborně funguje...

Výrobek je mým originálem v návrhu i ve zpracování. Celý proces zpracování a výroby prošel mýma rukama. Je to výrobek ekologický, lokální a antialergický.