Šála / pléd "Něžně mě pohlaď..."

5 490 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Ručně tkaná šála / pléd "s příběhem", nebo možné dohotovení na plédové pončo.

Kategorie: Módní doplňky

"Něžně mě pohlaď..." je ručně tkaná, předená a přírodně barvená šála / pléd s příběhem. To byla jednou jedna  česká ovečka plemene merinolandschaft, jejíž ostříhaný kožíšek - rouno jsem ručně zpracovala, tedy vyprala, vyčesala, upředla a seskala do výsledné příze dvounitky, nabarvila přízi přírodně rostlinami do tónů béžové narůžovělé, oříškové, šedofialkové, rezavé a zastřené žluté navrhla jsem šálu / pléd tkanou plátnovou vazbou, prokládané silnějšími vsadkami, které tvoří menší a větší plastické lístky, vložila jsem dva pruhy z ručně předené příze z vlny oveček plemene Romney Marsh, jejíž použití vytváří mačkaný vzhled a utkala ji. Šála / pléd je velmi hřejivá, měkoučká a příjemná na nošení, lze ho nosit různými způsoby.  Nekouše, i když se mohou najít výjimky, ale vzhledem k tomu, že se nosí přes další oděv, tak by to nemělo vadit ani citlivějším osobám. A teď čeká na svou novou majitelku!! Tak neváhejte, je to jedinečný kus, originál, navržený tak, aby byl nadčasový a zároveň podtrhl osobitý styl toho, kdo ho nosí!!

Vzhledem ke své velikosti je možné z něj ozdobným sešitím vytvořit i plédové pončo. V případě zájmu, je potřeba mě kontaktovat a domluvit se.  Vytvoření plédového ponča je za příplatek 1000,-Kč.

Přírodním barvením se záměrně nesnažím vytvořit jednolitou barvu a výsledné barvě ponechávám přirozenou nahodilost, která může způsobovat melírování jemných odstínů dané barvy v ploše, což ještě více podtrhuje originalitu výrobku!!

Rozměry - šířka 60 cm , délka 185 + třásně po 17-ti cm,

Šála /  pléd se pere jen v případě viditelného zašpinění, a to v ruce do 30°C v mýdlovém prostředku na vlnu, nechat vykapat a rozloženou sušit. Návod je přiložen u výrobku.

Šála / pléd je mým autorským návrhem!